Історія — Львівський кооперативний фаховий коледж економіки і права

Львівський кооперативний коледж економіки і права був заснований як технікум радянської кооперативної торгівлі у 1939 році і знаходився у будівлі на вул. Клепарівській, 11.

У роки Другої світової війни у приміщенні технікуму знаходився німецький військовий шпиталь, згодом радянська військова частина. Діяльність навчального закладу була відновлена 1944 року. Учні першого набору – 90 осіб навчалися на планово-статистичному, обліковому і товарознавчому відділах.

Від 1944 року при технікумі працював навчальний комбінат з організації обласних і міжобласних курсів. На обласних курсах у 6-ти групах навчалося 200 курсантів, на міжобласних у 4-ох групах – 120 курсантів з Львівської, Станіславської (Івано-Франківська обл.), Ізмаїльської (частина Одеської обл.), Волинської областей. У 1945 році був організований підготовчий відділ. Першими випускниками технікуму у 1946 році були 23 товарознавці і 29 бухгалтерів.

У 1950 року технікум був переданий у її підпорядкування Укоопспілки. Через два роки було відкрито технологічне відділення, фахівці якого були одними з найкращих у системі споживчої кооперації України. У 1953 році було відкрито заочний відділ.

У 1956-1957 рр. над актовим залом навчального закладу був добудований спортивний зал, а 1957-1958 рр. добудовано 5-й поверх головного навчального корпусу. У 1956-1959 рр. був споруджений перший корпус технікуму на 400 місць на вул. Золотій, 6. Будівництво другого корпусу на вул. Проскурівській, 8-а (тепер вул. Золота, 10) було розпочато у 1968 році і закінчено у вересні 1971 року.

Завдяки належній матеріально-технічній базі, добрій організації навчального процесу технікум став школою передового досвіду для практичних працівників навчальних закладів споживчої кооперації України, інших союзних республік.

У 1972 році у навчальному закладі, як кращому у системі Центроспілки, було проведене засідання Міжнародного кооперативного альянсу.
У роки незалежності України значно розширилася навчальна база закладу, відкрито нові спеціальності: «Правознавство», «Фінанси і кредит», спеціалізація «Банківська справа», «Товарознавство та комерційна діяльність», спеціалізація «Товарознавство у митній справі», «Облік і аудит», «Розробка програмного забезпечення», «Виробництво харчової продукції», «Готельне обслуговування», «Ресторанне обслуговування», «Оціночна діяльність», «Перукарське мистецтво та декоративна косметика».

У березні 1999 року технікум перейменовано у кооперативний коледж економіки і права.

За час існування коледжу випущено понад 37 тисяч спеціалістів для системи споживчої кооперації України та підприємств і організацій інших форм власності.